czwartek, 13 maja 2010

Tęczowy KomiX BOX - GayP


Produkt” magazyn komiksowy (powyżej wewnętrzna strona okładki pierwszego numeru), na łamach którego debiutowało kilka świetnych serii, bohaterów i autorów.
Sztandarowym tytułem tego czasopisma było „Osiedle SwobodaMichała Śledzińskiego. Opowieść o kumplach mieszkających na osiedlu z wielkiej płyty. Chłopaki nieźle się bawią w swoim towarzystwie, dużo piją, palą, imprezują oraz bezskutecznie szukają pracy (nie są homo). Mamy tutaj przykład prawdziwej, męskiej przyjaźni.
Pewnego razu dwójka z nich trafia do wytwórni filmów porno, żeby dorobić tam trochę kaski. Rzeczywistość okazuje się okrutna.

Kolejną serią jest „Wilq” braci Minkiewicz, z bogatą galerią czarnych charakterów, wśród których są Karotino Marchewkowy Pederasta czy Penisoręka Poducha Elektryczna, a główni bohaterowie bez przerwy wyzywają się od ciot i pedałów.
Na większych, zbiorowych planszach zawsze można doszukać się homosmaczków, a w pierwszej części przygód opolskiego bohatera, ciekawie przedstawiono komiksowy fandom ;)

Jeż Jerzy” (Leśniak T., Skarżycki R.) na początku swojej kariery, występował w wielu różnych miejscach, w „Produkcie” również.
W ostatnim tomie serii „Musi umrzeć”, przed niechybną śmiercią ratuje go specyficzny chłopak.

We wcześniejszym tomie „Egzorcysta”, dochodzi do przypadkowego zbliżenia Szatana z Astarotem ;)

Na łamach „Produktu” publikował swoje prace Ryszard Dąbrowski, który wydał na świat Likwidatora, ekoterrorystę usuwającego z ziemskiego padołu wszelakie ludzkie śmiecie.
W jednym z epizodów spotyka braci bliźniaków, śpiących we wspólnym łóżeczku.

Co nietypowe, byli oni kilkoma z garstki wybrańców, którzy przeżyli spotkanie z L. Być może mieli zginąć w świeżo wydanym tomie serii, pierwotnie posiadającym tytuł „Zmierzch kurduplandu”, a zmienionym wraz z okładką, po wydarzeniach kwietniowych.
Likwidator dorobił się też gościnnych występów innych twórców komiksowych i w nowelce Artura Chochowskiego, trafia na poPGRowską wieś, której mieszkańcy czują się wykluczeni ze społeczeństwa i licytują między sobą, który bardziej ;)

Rycho Dąbrowski stworzył również Redaktora Szwędaka, dziennikarzynę który nie cofnie się przed niczym, żeby tylko napisać rewelacyjny reportaż. Więc pewnego razu, w poszukiwaniu interesującego tematu, postanawia udać się Homo Paradę.

Wywodzący się z tego samego co Dąbrowski środowiska punkrockowego, Dariusz "Pała" Palinowski, opublikował na kartach swojego "Zakazanego owocu" drastyczną (jak większość) historyjkę "Nazimierz Homoseksualista Comix"

„Produkt” publikował shorty Fil’a (Filip Wiśniowski), który z kolei współtworzył razem z Termosem (Bartosz Słomka) „Ciach Bajerę”. Powstało tego kilka części i składały się one z krótkich opowiastek. Bardzo dużo z narysowanych tam historyjek i żartów bazuje na gejach.

A szczytem tej radosnej twórczości, są paski pt. „On, On i Ajj”
rys. by Termos

rys. by Fil

Bartosz Słomka narysował też pastisz „Tytusa, Romka i A’Tomka” – „Tyfus, Homek i Erotomek”, za który Papcio Chmiel śmiertelnie się obraził. Jednak oprócz homicznego imienia w tytule, takowych treści wewnątrz brak.

Inny, młody, gniewny artycha, ukrywający się pod pseudonimem Au, szerzej znany jako Robert Adler, popełnił krótki komiks „Beware of Ibiza”. Dwójka kumpli wyrusza na tą gorrrącą wyspę, żeby się zabawić. Skutki nadużywania środków psychoaktywnych bywają różne ;)

W czasie rządów Braci K., prawdopodobnie dla odreagowania tychże, powstał dość słaby komiks „Najczwartsza RP” (Truściński P., Piątkowski T.) z Kubą Wojewódzkim i Michałem Figurskim w rolach głównych, a na ulicach spacerują…

Przemo Truściński udzielający się w tym dziełku, dużo wcześniej popełnił nowelkę „Rola”, w której odkrył prawdziwą tożsamość aktora, odgrywającego pewnego bardzo popularnego bohatera komiksów.

A tak wygląda świeżutka, pachnąca jeszcze farbą ulotka promujaca UMCS w Lublinie. Podobno pomysł nie chwycił, więc jak ktoś chce, to na uczelni mają tego całe kartony ;)

Na internetowej stronie magazynu "Karton" lecą paski o wojskowym weteranie z Wietnamu, w wykonaniu ASU (rysunki) i Sztybora (scenariusz).

Natomiast w szóstym numerze tego magazynu, startuje seria jednoplanszówek "Odpowiedzi na palące pytania" Macieja Łazowskiego, z których jedno brzmi:

Wspomniany rysownik wespół z Bartoszem Szymkiewiczem prowadzili webkomiks "Bug City".
Pod koniec robalowej epopei, jeden z bohaterów ujawnia głęboko skrywaną Tajemnicę.

W mikroskopijnym nakładzie 100 egzemplarzy, ukazał się na MFK 2010 komiks "Lody" - Jakub Grochola (rysunki), Piotr Szreniawski (scenariusz).
Oficjalna notka na okładce brzmi: "Co może stać się kiedy Pingwin wraz z dwójką przyjaciół postanawiają udać się w podróż na Antarktydę?"
Bardzo bliska jest to przyjaźń.

"Wielki Atlas Ciot Polskich" to próba adaptacji słynnego "Lubiewa" na język komiksu.
Morderstwem gejowskiej pary, rozpoczyna się "Mrok: Krwawe żniwo".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz